Przyszłość Jednolitego Rynku Cyfrowego - Dialog Obywatelski
Jednolity rynek cyfrowy jest jednym z filarów Europy XXI wieku. Trwa właśnie rewolucja cyfrowa, która oznacza dla Unii konieczność określenia cienkiej granicy między stanowieniem prawa a wolnością, prywatnością a bezpieczeństwem, biznesem a rozrywką.
Jeśli UE ma stać się światowym liderem cyfryzacji, musi nastąpić rozwój w dziedzinie sztucznej inteligencji zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, który będzie szedł w parze z budową gospodarki opartej na danych. Aby tak się stało, dane muszą być jednocześnie ogólnodostępne i bezpieczne. Cyberbezpieczeństwo jest więc nie tylko odpowiedzią na zagrożenia naszych czasów, ale także sposobem na budowanie zaufania pomiędzy sferą online i offline.
Procesy te wymagają zarówno działań odgórnych i oddolnych. Komisja Europejska musi stale podnosić poprzeczkę, a państwa członkowskie muszą się rozwijać, by osiągać wyznaczone cele. Tegoroczne wyniki DESI wskazują, że Polska wciąż ma wiele do zrobienia. Czym więc musimy się zająć, w jakiej kolejności i w jaki sposób?
Program
10.30-11.00 - Rejestracja i powitalna kawa
11.00-11.20 - Roberto Viola, Dyrektor Generalny, Dyrekcja Generalna ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii, Komisja Europejska
11.20-11.40 - Wanda Buk, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Cyfryzacji
11.40-12.30 - Sesja pytań i odpowiedzi
Prowadzenie: Andrzej Bobiński, Zastępca Dyrektora Zarządzającego, Polityka Insight
Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne na język polski i angielski.
Transmisja online będzie dostępna na profilach Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w mediach społecznościowych.
Do 21 listopada na adres wydarzenia@politykainsight.pl prześlij informację „Potwierdzam udział”.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja jest wymagana. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o uczestnictwie w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzenie rejestracji prześlemy drogą elektroniczną.