Ekologiczna odbudowa gospodarki UE
Zrównoważone rybołówstwo w UE
Komisja opublikowała swój coroczny komunikat na temat postępów w zarządzaniu zasobami rybnymi w UE, który opiera się na danych z 2018 r. Tegoroczna edycja „Dążenie do bardziej zrównoważonego rybołówstwa w UE: aktualna sytuacja i kierunki na 2021 r.potwierdza zdecydowane zaangażowanie Komisji we wspieranie zrównoważonego pod względem środowiskowym i opłacalnego rybołówstwa, a także ukazuje postępy UE w realizacji tego celu.
Środki na rozbudowę portu w Szczecinie w ramach polityki spójności UE
Komisja Europejska zatwierdziła w dn. 17.09.2020 r. inwestycję w wysokości ponad 52,5 mln euro z Funduszu Spójności w celu poszerzenia i pogłębienia kanału Dębickiego w szczecińskim porcie. Jest to część serii prac mających na celu umożliwienie portowi przyjęcia większych statków i obsługi większej ilości ładunków, tak aby stał się on bardziej konkurencyjnym i wiodącym miejscem przeznaczenia towarów w południowym basenie Morza Bałtyckiego, zgodnie z celami UE w zakresie transportu morskiego.
Energia z odpadów w Olsztynie i Gdańsku
Ponad 100 mln euro z Funduszu Spójności trafi do Gdańska i Olsztyna, gdzie powstaną zakłady pozyskiwania energii z odpadów. Komisja Europejska w styczniu 2020 r. zatwierdziła finansowanie tych inwestycji, które jednocześnie wpłyną na lepsze gospodarowanie odpadami w Polsce. - Te projekty to dobre przykłady stosowania zasady „myśl globalnie, działaj lokalnie” – mówi komisarz Elisa Ferreira.
Nowe programy skierowane w celu łagodzenia skutków gospodarczych epidemii COVID-19 dla branży przetwórstwa rybnego
Zapraszamy do składania wniosków o dofinansowanie działalności w zakresie rybołówstwa w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Rekrutację w ramach nowych programów prowadzi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.