Wojownicy Klawiatury: czas - start!
Wojownicy Klawiatury to nie tylko sukcesywnie rozrastająca się społeczność na Facebooku. To także grupy lokalne! Wierzymy w siłę więzi międzyludzkich, dlatego inspirujemy powstawanie lokalnych grup naszego projektu w całej Polsce. Czym jest grupa lokalna? To zespół znajomych, którzy wybierają spośród nich koordynatora i działają wspólnie. Dzięki temu mają większą moc.
Zapraszamy do dołączenia do grupy Wojowników Klawiatury na facebooku! https://www.facebook.com/groups/wojownicyklawiatury/
Krok po kroku – jak zostać koordynatorem i stworzyć grupę lokalną:
1. Dołącz ze znajomymi do grupy głównej Wojownicy Klawiatury na Facebooku. Nie musicie mieć szerokiej wiedzy o Unii Europejskiej, nie musicie być doświadczonymi profesorami politologii, ważne jest tylko, byście jednomyślnie nie godzili się na rozprzestrzenianie nieprawdziwych informacji w mediach społecznościowych.
2. Stwórz na Facebooku grupę złożoną z tych znajomych (grupę lokalną). Poinformuj nas o tym przez grupę Wojownicy Klawiatury na Facebooku lub na e-mail wojownicy@fronteuropejski.net.
3. W postach na grupie głównej znajdziecie linki z nieprawdziwymi informacjami. Wyłapujemy je dzięki prowadzonemu na szeroką skalę monitoringowi sieci. Jak Wy możecie zdementować takiego fejka, nawet nie mając szerokiej wiedzy na ten temat? Podajemy gotowe, zredagowane przez grupę naszych ekspertów, argumenty na skuteczne obalenie nieprawdziwej informacji. Teraz Twoja rola!
4. Daj sygnał w grupie, by mniej więcej o podobnej porze pojawić się na danym forum i komentować pod konkretnym linkiem z fejkiem. Dlaczego komentować razem? W solidarności siła – dzięki temu nie będziecie się obawiać adwersarzy. Dodatkowo, gdy inni czytelnicy zauważą, że nie tylko jedna osoba obala fejka, Wasze głosy wybrzmią znacznie mocniej.
5. Sami zauważyliście fejka? Dawajcie nam znać, nasi eksperci są w pogotowiu.
6. Cenimy Twój czas. Ważne jest dla nas, by Wasza grupa była aktywna, ale nawet komentowanie raz na jakiś czas jest dla nas bardzo istotne.
7. Oprócz komentarzy, ważne jest także reagowanie emotikonami "lubię"/ "nie lubię" – to także dużo zmienia w percepcji innych internautów.
8. Jeśli chcecie spotkać się pozasieciowo w kawiarni/w sali wykładowej etc., dajcie nam znać – wesprzemy Was!