Studia Podyplomowe "Mechanizmy funkcjonowania strefy euro"
Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Szczecinie oraz Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają na roczne Studia Podyplomowe "Mechanizmy funkcjonowania strefy euro”. Są one adresowane do różnych środowisk opiniotwórczych. Odbiorcami mogą być osoby posiadające dyplom ukończenia studiów ekonomicznych, jak również nauczyciele, kadra kierownicza administracji samorządowej, dziennikarze, przedsiębiorcy, pracownicy organizacji samorządowych zaangażowanych w rozwój edukacji ekonomicznej oraz osoby, które przedstawią wartościowe inicjatywy dalszego przekazywania zdobytej wiedzy w okresie realizacji projektu. Całkowity koszt studiów to 300 zł, a termin składania aplikacji mija 5 listopada 2014 roku.
Głównym celem projektu jest edukacja ekonomiczna liderów wybranych grup społecznych i zawodowych nt. zasad funkcjonowania strefy euro oraz historii współczesnej waluty europejskiej.
Wykładowcami studiów podyplomowych będą osoby znane z mediów, z pierwszy stron gazet (m.in. Marek Zuber, Paweł Grobicki), decydenci instytucji finansowych, m.in. Ministerstwa Finansów, pracownicy najwyższego szczebla jednostek samorządowych, Wykładowcy Uniwersytetu Szczecińskiego i innych jednostek naukowych, prowadzący zajęcia zarówno na polskich jak i na zagranicznych uczelniach.
Warunkiem przyjęcia na studia jest:
• posiadanie co najmniej tytułu licencjata dowolnego kierunku.;
• w przypadku podgrupy beneficjentów - Studenci oraz Absolwenci Studiów (preferowani będą absolwenci kierunków ekonomicznych) - oceny z licencjatu lub magisterium (suma trzech ocen: średnia ze studiów, ocena z pracy i ocena z egzaminu dyplomowego oraz dodatkowe punkty za stopień wykształcenia = łączna liczba punktów);
• w przypadku podgrup - Nauczyciele, Dziennikarze, Kadra kierownicza administracji samorządowej, Przedsiębiorcy, Pracownicy organizacji samorządowych zaangażowani w rozwój edukacji ekonomicznej oraz Osoby, które przedstawią wartościowe inicjatywy dalszego przekazywania zdobytej wiedzy - dyplom ukończenia studiów.
Po etapie formalnej weryfikacji planowana jest rozmowa kwalifikacyjna. Przewiduje się stworzenie maksymalnie 50-osobowej grupy uczestników.
Wymagane dokumenty:
1. Podanie-kwestionariusz osobowy (do pobrania).
2. List motywacyjny, w którym zostaną zaprezentowane kierunki i możliwości prezentacji zdobytej wiedzy po ukończeniu studiów jak i w czasie ich trwania (m.in. poprzez wystąpienia publiczne i publikacje) oraz określą potencjalne zainteresowanie współpracą w przyszłych działaniach edukacyjnych w zakresie euro.
3. Odpis lub poświadczona przez uczelnię fotokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,
4. 2 zdjęcia (3,5 x 4,5 cm).
5. Poświadczona przez uczelnię fotokopia dowodu osobistego.
6. Dla podgrupy beneficjentów absolwenci dokumenty potwierdzające średnią ocen ze studiów, ocenę z pracy i ocenę z egzaminu dyplomowego (w zależności od formy dyplomu informacje takie mogą znajdować się na dyplomie, suplemencie, w indeksie, przyjmowane będą także zaświadczenia wystawione przez Dziekanat).
7. Dla podgrupy nauczyciele oraz pracownicy administracji samorządowej - pisemna opinia pracodawcy.
Organizacja studiów:
Studia trwają 2 semestry.
Rozpoczęcie Studiów: grudzień 2014 r., zakończenie: czerwiec 2015 r.
Komplet dokumentów należy przesłać lub dostarczyć osobiście na adres:
Mechanizmy funkcjonowania strefy euro
Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 8
71-004 Szczecin
Dziekanat, pok. 017
Dodatkowych informacji udziela:
Dziekanat, Pokój 017, tel. (91) 44 43 330 lub (091) 44 43 376 (godz. 8.00-15.00)
Można je też uzyskać na stronie: http://www.mfse.wzieu.pl/