Szczęśliwa trzynastka
Trzynaście indywidualności, połączonych wspólną pasją, wyruszyło w drogę. Przekraczając granice państw, kultur i języka, znaleźliśmy się w Berlinie w ramach projektu „Wybory do Europarlamentu w Mediach Młodzieżowych”. Choć pochodzimy z różnych miejscowości z województwa zachodniopomorskiego, w jednym się zgadzamy – stawiamy na dziennikarstwo! Nie da się nas zdefiniować jednym słowem, dlatego postaramy się przybliżyć sylwetki wszystkich z naszej dziennikarskiej grupy. To właśnie my!
Justyna Piąsta i Grzegorz Dobek – Przyjechaliśmy z małej i urokliwej miejscowości położonej tuż nad brzegiem morza, czyli z Kołobrzegu. Na co dzień jesteśmy redaktorami naczelnymi szkolnej gazety „REaD”. Lubimy łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego przez trzy lata w liceum organizowaliśmy największe wydarzenie dziennikarskie w regionie – Sesję Dziennikarską.
Bartosz Pestka i Patryk Dudziński – jesteśmy z IV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, ale zajmujemy się odległymi stronami dziennikarstwa. Bartosz od grudnia pełni funkcję redaktora naczelnego czwórkowej gazety szkolnej „Lustro”. Od wielu lat do czynienia ma z różnymi szkolnymi magazynami. Patryk działa poza szkołą, współtworząc bloga „Szczecin Aloud”. Pisze tam głównie o muzyce, relacjonując koncerty.
Agnieszka Laskowska, Sandra Cybulska i Anna Klimczyk – jesteśmy uczennicami II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie i uczęszczamy do jednej klasy o profilu humanistyczno-dziennikarskim. Pisanie jest jedną z naszych pasji. Bierzemy udział w wielu projektach, m.in. w organizowanym przez nasza szkołą StetiMun, gdzie pisałyśmy artykuły po angielsku do gazety „El Mundo”.
Paula Banach i Paweł Miszuk – wspólnie pracujemy w szkolnej gazecie „Zbliżenia”, która jest prowadzona od wielu lat w VI Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie. Osobno zajmujemy się odmiennymi dziedzinami mediów, Paula współpracuje z Radiem BAS (Bardzo Akademicką Stacją), która działa przy Uniwersytecie Szczecińskim. Paweł zajmuje się grafiką komputerową, tworzy plakaty, okładki i inne formy artystyczne.
Patrycja Serej - Jestem 24 letnią studentką, reprezentującą Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Obecnie studiuję Stosunki Międzynarodowe. Jestem wesołą i pełną energii osobą, starającą się zarażać swoim optymizmem innych. Czynnie uczestniczę w życiu Wydziału Humanistycznego, będąc członkiem Rady Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych. Biorę także czynny udział w konferencjach naukowych, gdzie mogę wykazać się zdolnościami dziennikarskimi. Byłam również aktywnym działaczem koła naukowego ADM.
Magdalena Biegniewska - działam w kole dziennikarskim funkcjonującym w Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu Pomorskim. Pełnię tam funkcję fotoreportera – robię fotoreportaże, a także zdjęcia do newsów, reportaży, wywiadów. Jestem również odpowiedzialna za wygląd strony tytułowej gazety.
Bartosz Próchnicki - jestem redaktorem „Kontrastu”. Praca w gazetce pomaga mi realizować moje pasje. Zajmuję się głównie działem sportowym, ale piszę również inne artykuły, między innymi reportaże. Korzystam z każdej możliwości udziału w warsztatach, staram się zdobywać nowe doświadczenia.
Natalia Melchinkiewicz - jestem studentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Lubię tworzyć własne teksty, szczególnie kiedy dotyczą sztuki. Miałam okazję praktykować w „Kurierze Szczecińskim” pod okiem pana Artura Ratuszyńskiego; mój artykuł ukazał się w tym dzienniku w ubiegłym roku. W tym roku postawiłam na muzykę, m.in. chór i grę na instrumencie, gdyż w przyszłości chciałabym zostać dziennikarzem muzycznym.
Nasza grupa wspierana jest przez panią Krystynę Kwiatkowską – nauczycielkę języka angielskiego i dziennikarstwa oraz przez panią Iwonę Kowalczyk, która podczas wyjazdu pomaga nam pokonać bariery języka niemieckiego. Liczymy, że wspólnie spędzony czas pozwoli nam na rozwój naszych umiejętności i poszerzanie horyzontów. Mamy również nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje w przyszłości licznymi sukcesami.