Europa dla Obywateli - szkolenie
Program "Europa dla obywateli" współfinansuje międzynarodowe projekty pamięci europejskiej, społeczeństwa obywatelskiego, partnerstw i sieci miast oraz inne działania wspierające aktywność obywateli krajów europejskich. Beneficjentami mogą być władze samorządowe, komitety miast partnerskich, organizacje pozarządowe i inne instytucje nie nastawione na zysk, działające na rzecz społeczeństwa obywatelskiego i integracji europejskiej. Już 8 grudnia w Szczecinie odbędzie się szkolenie, na którym będzie można dowiedzieć się więcej na jego temat.
Szkolenie jest bezpłatne i ma na celu informowanie o wymogach Programu, a także pomoc w przygotowaniu aplikacji.
Podczas szkolenia omówione zostaną m.in.:
- System Uwierzytelniania Komisji Europejskiej ECAS,
- Portal Użytkownika URF,
- Wniosek e-form.
Szkolenie odbędzie się 8 grudnia w godz. 10:30 - 15:00 w Hotelu Focus, przy ul. Małopolskiej 23 w Szczecinie.
Zgłoszenia przyjmujemy do 1.12, liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Program i formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj.
Do pobrania jest także dostępny Przewodnik po Programie, zawierający informacje na temat możliwości finansowania, procedur aplikacyjnych i kalendarz składania wniosków.
Kontekst
W dniu 14 kwietnia b.r. Rada Unii Europejskiej przyjęła rozporządzenie ustanawiające na lata 2014-2020 program "Europa dla obywateli”, który ma na celu zwiększenie świadomości obywateli o historii i integracji europejskiej oraz pomoc obywatelom w lepszym zrozumieniu polityki UE i jej wpływie na ich codzienne życie.
Program składa się z dwóch obszarów tematycznych: "Pamięć europejska” oraz "Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie", które są uzupełnione przez działanie horyzontalne: „Waloryzacja”: analiza, rozpowszechnianie i wykorzystanie wyników projektów dofinansowanych z programu „Europa dla obywateli”.
Źródło: Punkt Kontaktowy Europa Dla Obywateli
Źródło: Punkt Kontaktowy Europa Dla Obywateli